Záchranné zložky 2024

Ako každý rok, ani tento rok sme sa už celá škôlka nevedeli dočkať na deň, kedy k nám zavítajú záchranári aj s poriadnou akciou!

Už tradične sa venuje organizovaniu tejto akcie, naša kolegyňa, Oľga Žaťková, ktorá celú akciu zabezpečí aj v spolupráci so všetkými záchrannými zložkami, tj  POLÍCIA, ZÁCHRANNÁ SLUŽBA NA SANITKE, HASIČI A DOKONCA AJ VOJACI, pre radosť našich milovaných škôlkarov. Deti si naozaj tento deň užívajú každý rok. Je to simulovaná akcia, ktorú deti môžu zažiť, v plnej bezpečnosti, aby videli, ako prebieha záchrana ľudského života v priamom prenose.

Náš šikovný predškolák Lucas, nám ukázal, ako je potrebné volať záchranné zložky, keď je svedkom dopravnej nehody. 
Vytočiť číslo 112, predstaviť sa, povedať kde sa nachádza a čo sa stalo.

Deti videli horiace auto, príchod hasičov, hasenie auta, príchod sanitky, ošetrenie ,,simulovaného,, pacienta – v našom prípade ďaľší dobrovoľník – predškolák Dominik, zabezpečenie miesta nehody a vyšetrenie polície – (štátnej i mestskej). A samozrejme, pri každej dopravnej nehode je potrebné, aby nepojazdné auto odviezla odťahovka mimo cesty, tak i to patrilo k dnešnej simulovanej akcii v našej MŠ J. Kráľa.

Počas zásahu záchranných zložiek sme s deťmi pozorne počúvali rôzne zvukové výstrahy vozidiel, a snažili sme sa rozlíšiť rozdiel medzi ,,húkačkou,, hasičov vs. polície vs. sanitky.

Veľmi pekne by sme sa chceli poďakovať všetkým zúčastneným za vydarenú akciu!
Vďaka vojenským zložkám, PETVAL sanitke, policajtom, hasičom a aj odťahovke, a aj zvukárom, ktorí boli pri akcii veľmi nápomocní.
Ani tento rok detičky neobišli sponzorské dary, za ktoré by sme sa tiež chceli poďakovať:
OPTIKA NOVA
ZKW a
TOPEC
PEKÁREŇ JACOVCE za sponzorské dary.
A samozrejme aj našej ďalšej kolegynke Marianke, za moderovanie tejto akcie.

Pri vojakoch sa okrem vojenského auta deťom veľmi páčila aj možnosť vyskúšať si vojenské vesty, prilby, maskovanie tváre.
Hasiči dovolili deťom aj vyskúšať si hasenie vodou y hadice, taktiež si skúšali hasičské prilby či oblečenie.

Po akcii mali deti možnosť prezrieť si zblízka, zvnútra všetky autá záchranných zložiek. Máme množstvo fotiek z dnešného dňa, tak nech sa páči, poďte to prostredníctvom fotiek s nami zažiť ešte raz! 🙂