Sokoliari u nás v škôlke :)

15. 3. 2024 sa u nás v materskej škole diali veľké veci.
Až od Tatier prišli SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA k nám, do materskej školy, aby detičkám urobili nie len radosť, ale hlavne, aby všetky detičky naučili niečo nové o dravých vtákoch, o zvieratách žijúcich v lese, dozvedieť sa čím sa naše zvieratká živia.
Deti mali možnosť aj pohladkať si rôzne parožie a kožuchy napr. líšky či jazveca.

Cieľom sokoliarov bolo, naučiť deti čo najviac prostredníctvom zážitkového učenia. A my, ako pani učiteľky, môžeme určite potvriť, že išlo o ukážkové zážitkove učenie. Deťom sa návšteva sokoliarov veľmi páčilo. Celý čas boli zaujté a nadšené, čo všetko sa zábavnou formou naučili, dozvedeli a samozrejme najviac boli unesené zo živých vtáčikov, ktoré im doniesli sokoliari ukázať.
Malo možnosť vidieť, sovu – plamienku, sokola a najvňčšiu radosť mali z Džingischána, ORLA SKLANÉHO.
Veď Vám deti doma povedia 🙂 Pozrite si fotky v albume 🙂