Edukačné aktivity predškolákov

Dnes deti v predškolskej triede mali kreatívne dopoludnie s edukačnými aktivitami na tému ZIMA.

• maľovanie rukavičky známej slovenskej rozprávky
  • kreslenie deduškovej rukavičky
  • či spoločné divadielko

No ani pri téme LESNÉ ZVIERATÁ neostali predškoláci len tak sedieť! 🙂 Pani učiteľka deťom počas edukačných aktivít priblížila spôsob života lesných zvierat v zime, vzhľadom na to, že mnohé z nich nemajú možnosť pozorovať ich v skutočnom živote. Deti opisovali, charakterizovali zvieratá podľa vonkajších znakov, podobňovali zvuky, pohyb, poznávali ich stopy a graficky zaznamenávali názvy zvierat. Samostatne si zhotovovali maňušky, s ktorými si zahrali aj spoločne divadielko.

V druhej triede predškolákov zas cvičili či hrali na hudobné nástroje pre tréning rytmického cvičenia..Naši predškoláci sú veľkí šikovníci a navyše sú aj veľmi pracovití 🙂